“Obligātā zemeņu piebarošana pēc sniega”: uzklājiet zem katra krūma, un zemenes jums pateiksies ar bagātīgu ražu

Mēslojot zemenes, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo laiku. Pirmā mēslošana pavasarī ir īpaši svarīga, jo tā veido pamatu pārējai augšanas sezonai. Šajā laikā augi iziet no miera perioda, un tiem ir nepieciešamas papildu barības vielas, lai veicinātu augšanu un augļu veidošanos.

Zemeņu barošanas plāns soli pa solim

1. solis: ražas novākšana

Pirmā pavasara zemeņu krūmu kopšana jāveic 10-14 dienas pēc sniega nokūsāšanas. Šajā laikā augsne ir izžuvusi un krūmi ir sākuši augt.

Lūk, kas šajā laikā noteikti jādara:

1. Noņemt ziemas aizsardzību: Ja zemeņu stādus ziemai esat pārklājuši ar mulču vai aizsargmateriālu, lai tos pasargātu ziemai, ir pienācis laiks to noņemt.

2. Apgrieziet un noņemiet dzinumus: nogrieziet visas bojātās vai nokaltušās lapas un noņemiet visus slimos, vecos, nokaltušos vai novājinātos krūmus.

Arī zemeņu apkārtne ir jāsakopj, likvidējot visus gružus un nokaltušās lapas, kas var būt sakrājušās ziemas laikā. Arī nezāles jānovāc, lai tās neaizņemtu zemeņu mitrumu. Lielākos stādījumos var izmantot grābekli, lai atbrīvotos no nokaltušajām lapām un dzinumiem, taču jāuzmanās, lai augi netiktu izrauti.

Nepatīkamas ziņas auto īpašniekiem; īpaši skars tieši dīzeļa automašīnu īpašniekus

3. Kad platība ir iztīrīta, augsne ap krūmiem ir jānoirdina. Augsne 3 – 4 cm dziļumā ap krūmiem un 5 – 7 cm dziļumā starp rindām. To var izdarīt ar trīszobu ripmašīnu.

Ja jūsu zemenes ir iestādītas uz melna neausta materiāla, uzskatiet, ka jums paveicies, jo to kopšana ir daudz vienkāršāka. Jums tikai jānoņem lapas, un augsne nav jārok vai jārok.

2. solis: mēslošana

Pēc rūpīgas krūmu tīrīšanas, kad augsne sāk sasilt un zemeņu lapas sāk aktīvi augt, veiciet pirmo pavasara mēslošanu. No savas pieredzes varu teikt, ka krūmi vislabāk reaģē uz mēslošanu ar urīnvielu un organisko mājputnu vai govs mēslu šķīdumu, ko tagad pārdod granulētā veidā.

Man ir 30 gadi, esmu no Rīgas un jau divreiz šķīrusies – nedomāju, ka kādreiz kas sanāks; Sanita atklāj visu skarbo patiesību

Parasti mēslošana notiek pārmaiņus: vienu gadu baroju ar mājputnu mēslojumu, otru – ar urīnvielu.

Pieredzējuši dārznieki atgādina, ka šīs sēklas jāiesēj tieši martā: to nedrīkst nokavēt, jo pretējā gadījumā stādi nīkuļos

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….